Hus med mervärden

Den som väljer att skaffa sitt fritidsboende på HavsVidden kommer att finna tillvaron enkel och bekväm. Årskort på Viking Line eller Eckerölinjen ingår för att göra resandet till ett behagligt nöje.

Även fiskekort ingår i koncepet så det är bara att plocka fram spöet och prova fiskelyckan från klipporna eller båten. För den som gärna tillbringar sina dagar till havs finns möjlighet att välja till en båtplats i HavsViddens gästhamn.

Ett hem med hotellservice

På HavsVidden är livet bekymmersfritt och bekvämt. Det mesta går att ordna. Transporter till och från färja och flygplats, städning och tvättservice, tillsyn av fastigheten vid frånvaro - allt kan ombesörjas av HavsViddens personal. Vill du att det ska finnas frukost i kylskåpet när du kommer, då fixar de det. Hotellet med restaurang och alla faciliteter står till förfogande till rabatterade priser.

Unika möjligheter

Låt huset bli inkomstbringande när du inte själv utnyttjar det. För de husägare som så önskar, administrerar HavsVidden uthyrning av husen. Hyresgäster fördelas rättvist mellan de husägare som önskar hyra ut och alla bokningar sker via intranätet för att inte krocka med ägarnas planer. Bekvämt och lönsamt!

Mer av intresse

Enkelt ägande

Att äga ett hus på HavsViddens resort är lite annorlunda, men på ett positivt sätt...
Läs mer! >

Aktiviteter för alla

Här hittar du våra aktiviteter. Väck tävlingsandan med t.ex. en spännande teamkamp...
Läs mer! >

Vad står på menyn?

Vår nye kökschef har tagit fram en ny och fullkomligt utsökt meny för alla tillfällen...
Läs mer! >